قابل توجه حافظان کل قرآن مؤسسه کشوری مهد قرآن( ثبت نام از 23 اسفند تا 20 فروردین)

1396-12-26


محسن خیری معاونت هماهنگی و امور استانهای مؤسسه کشوری مهد قرآن از آغاز ثبت نام دهمین دوره آزمون سراسری حفظ کل قرآن همراه با ترجمه و تدبر ویژه حافظان کل عضو مؤسسه در سراسر کشور "ترنم وحی" از 23 اسفند ماه 96 تا 20 فروردین 1397 خبر داد .
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مؤسسه کشوری مهد قرآن به گفته آقای خیری دستورالعمل ثبت نام حافظان کل برای مدیران و مسئولین دفاتر و شعب و کانونهای مهد قرآن در استانها و شهرستانها ارسال شده است . وی افزود حافظان کل متقاضی شرکت در بزرگترین رخداد قرآنی کشور "ترنم وحی" 97 با مراجعه به سایت www.ayeh.ir  گزینه "ثبت نام ترنم وحی" را انتخاب و ادامه مراحل مطابق روال مشخص در سایت را انجام دهند .
بنا بر این گزارش آزمون سراسری حفظ کل قرآن همراه با ترجمه و تدبر ویژه حافظان کل "ترنم وحی" از جمله رخدادهای بزرگ قرآنی کشور می باشد که همه ساله طی دو مرحله استانی و کشوری برگزار می شود که در مرحله کشوری پس از موفقیت در آزمون شفاهی با حضور داوران بین المللی کشور و در صورت مدرک حفظ کل کشوری به آنها اعطاء می شود.
شایان ذکر است آزمون سراسری حفظ کل قرآن همراه با ترجمه و تدبر "ترنم وحی" از سال 1381 تا 1396 نه دوره آن در استان های تهران- مرکزی (محلات) یزد- اصفهان (گلپایگان و خوانسار) کرمان (رفسنجان مس سرچشمه) برگزار شده که طی آن 5000 حافظ کل شرکت که تا کنون 1000 نفر مدرک کشوری حفظ کل قرآن را با امضاء حجت الاسلام والمسلمین فومنی الحائری مؤسس و رئیس هیئت امناء ، استاد پرهیزکار رئیس هیئت علمی و معاونت قرآن و عترت ارشاد را دریافت کرده اند.