گامی مؤثر در راستای شکوفایی حافظان کل قرآن : برگزاری آزمون سه مرحله ای حفظ کل در مؤسسه مهد قرآن

1397-08-20

سید محمود چاوشی مدیر عامل مؤسسه کشوری مهد قرآن از اجرای سازکار جدید آزمون حفظ کل توسط این مؤسسه جهت تسهیل امر شکوفایی حافظان کل قرآن برای دومین سال خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مؤسسه مهد قرآن آقای چاوشی در تشریح راهبرد جدید برای تعدادی از حافظان کل عضو این مؤسسه از سراسر کشور که قادر به ارائه تمامی محفوظات خود در یک مرحله نیستند و این امر باعث کم انگیزگی و بعضاً عدم  استمرار و تثبیت حفظ ایشان می شود افزود: با تصمیم هیئت علمی مؤسسه به ریاست استاد شهریار پرهیزکار برای حمایت از این سرمایه های ملی (حافظان کل) مقرر شد که آزمون سه مرحله ای حفظ کل با انجام زمان بندی طی سه مرحله جداگانه (هر ده جزء) به صورت آنلاین توسط معاونت آموزش دفتر مرکزی انجام پذیرد.
مدیر عامل مؤسسه مهد قرآن در مورد مشمولین در آزمون سه مرحله ای یادآور شد آن تعداد از حافظان کل قرآن که در آزمون مقدماتی "ترنم وحی97" حد نصاب نمره قبولی را جهت حضور در مرحله کشوری کسب نکرده و یا در مرحله کشوری قبول نشده اند طی ماه های آذر ، دی و بهمن ماه سال جاری می توانند در آزمون سه مرحله ای شرکت نمایند . شعب و مراکز مهد قرآن در استانها اسامی حافظان قرآنی که آمادگی شرکت در آزمون را دارند به دفتر مرکزی اعلام خواهند کرد.
این گزارش می افزاید قبول شدگان در آزمون سه مرحله ای ، گواهینامه و هدیه خود را متفاوت با آزمون "ترنم وحی" (یک مرحله ای) دریافت می نمایند .