آشنایی با طرح نامه دوره های آموزشی سبک زندگی اسلامی و عقاید قرآنی

1397-09-21

به لطف الهی و به مدد همکاری مدیران و  دست اندرکاران مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت نورالمجتبی G و مؤسسه کشوری مهد قرآن دوره های آموزش مجازی سبک زندگی قرآنی و عقائد قرآنی در قالب 2 دوره به شرح ذیل به اجرا در می آید.
 
زمان ثبت نام اولین دوره: از 01/09/1397 لغایت 30/09/1397
زمان شروع اولین دوره : از تاریخ 01/10/1397 لغایت 03/01/1398
 
شیوه نامه طرح:
دوره عقائد قرآنی شامل چهارموضوع: درس توحید (دکتر برنجکار)، درس معاد (دکتر میرباقری) ، درس نبوت (دکتر حاج ابوالقاسم) ، درس امامت (دکتر میرباقری)         
شکوه یکتایی: این درس مباحثی پیرامون موضوع توحید را در برمی­گیرد که در ۱۶ جلسه و به مدت ۵۴۰ دقیقه توسط استاد حجة الاسلام و المسلمین دکتر رضا برنجکار تدریس شده است.
سفیران آسمانی: این درس مباحثی پیرامون نبوت در قرآن را مطرح می­کند که توسط استاد حجة الاسلام و المسلمین دکتر محمد حاج‌ابوالقاسم ۱۵ جلسه و به مدت ۴۲۰ دقیقه تدریس شده است.
منادیان توحید: این درس پیرامون موضوع امامت در قرآن تدوین و در ۱۶ جلسه به مدت ۵۴۰ دقیقه توسط استاد دکتر سید محسن میرباقری تدریس شده است.
آخرین سفر: معاد در قرآن موضوعی است که در این درس توسط استاد دکتر سید محسن میرباقری تدریس شده است. استاد سال‌ها حول موضوع معاد در قرآن تحقیق و پژوهش کردند تا منظومه معرفتی قرآن را در این موضوع تدوین کنند؛ درس آخرین سفر ثمرهٔ بخشی از این تلاش علمی است که در محدوده ۱۸ جلسه و به مدت 660 دقیقه تنظیم شده است.
 
دوره سبک زندگی شامل سه موضوع :درس الفبای زیستن (دکتر میرباقری)، درس هنر باهم زیستن (حجت الاسلام حسینی قمی) ، درس اینگونه زیستن (حجت الاسلام ناصر رفیعی) 
الفبای زیستن: ارتباط با خدای منان و ارتباط با خویشتن موضوع اصلی این درس است که توسط استاد دکتر سید محسن میرباقری تدریس شده است. این مجموعه شامل ۱۷ جلسه آموزشی و به مدت 600 دقیقه است.
هنر با هم زیستن: ارتباط پسندیده انسان با دیگران موضوع این درس است که توسط استاد حجة الاسلام و المسلمین سید حسین حسینی قمی تدریس شده و شامل ۱۶ جلسه به مدت 600 دقیقه است.
اینگونه زیستن: استاد حجة الاسلام و المسلمین دکتر ناصر رفیعی در این درس موضوع سیره عملی ائمه هدیG در ارتباط با خدا، خویشتن و دیگران را بررسی می‌کنند. این مجموعه در ۱۷ جلسه و به مدت 600 دقیقه تنظیم شده است.
خدمات ویژه ارائه شده در دوره ها عبارتند از:
دسترسی معارف‌آموز به موارد زیر از امتیازات آموزشی دوره‌ای خواهد بود:
جلسات تکمیلی و رفع اشکال با استاد درس به صورت حضوری یا ارتباط مستقیم در بستر سامانه.
برنامه درسی
پشتیبانی آموزشیار (پیگیری برنامه درسی، ارسال و  دریافت سوالات و طرح موضوع در تالار گفتگو، مشاوره‌های تحصیلی مقدماتی)
جزوه‌های خلاصه.
منابع علمی برای مطالعه بیشتر.
اعطای مدرک دانشگاهی (گواهی پایان دوره از دانشگاه قرآن و حدیث).
شیوه ارزیابی: تمام فعالیت‌های معارف‌آموز در طول دوره ثبت خواهد شد که هر کدام در نمره نهایی مؤثر خواهد بود:
حضور و فعالیت در کلاس‌های تکمیلی.
خواندن منابع بیشتر (آموزشیار با طرح پرسش‌های شفاهی از آن اطلاع می‌یابد).
نوشتن و کامل کردن فرم خلاصه یک جلسه از هر درس.
امتحان تستی پایان دوره.
 
پیشنهادات
توزیع کتب نورالمجتبی با 35 درصد تخفیف برای استفاده عموم علاقمندان در مراکز مؤسسه
ارائه سی دی های آفلاین با 25 درصد تخفیف برای استفاده عموم علاقمندان در مراکز مؤسسه 
خاتمه                                                                                                       
در پایان به آستان قدس کریم اهل بیت، سبط اکبر، حضرت امام حسن مجتبیGکه این مؤسسه مزین به نام اوست دست نیاز دراز می نماییم، باشد که عنایات کریمانه اش موجب اخلاص عمل و موفقیت هرچه بیشتر دو مجموعه و دست اندرکاران آن باشد و برای تمامی مسئولان و مدیران محترم موفقیت روز افزون و علو درجات را خواستاریم.